
Koło Gospodyń Wiejskich w Plucicach zrealizowało w br. szereg działań w ramach zadania pt. „Aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich oraz propagowanie produktów tradycyjnych i dziedzictwa kulinarnego”. Dzięki środkom pozyskanym z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego Koło zakupiło niezbędne wyposażenie o łącznej w wartości 9 100,00 zł. oraz produkty żywnościowe do przygotowywania i degustacji tradycyjnych potraw podczas planowanych w ramach zadania wydarzeń. Bezpośrednim rezultatem zadania była organizacja międzypokoleniowych warsztatów kulinarnych oraz udział Koła w dwóch wydarzeniach: w Dniach Gorzkowic oraz Pikniku Rodzinnym w Plucicach. Realizacja zadania przyczyniła się do podniesienia świadomości kulturowej mieszkańców oraz do upowszechnienia tradycji kulinarnych regionu łódzkiego. Mieszkańcy mieli możliwość degustowania i poznania smaków i walorów tradycyjnych dań regionalnych polskiej wsi, a gospodynie nabyte doświadczenie wykorzystają w dalszej działalności Koła.
Tekst, zdjęcia: Małgorzata Gadecka
![]()
Wpisany przez: MS


















.jpg)
















