
W ramach programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego „Wsparcie Monitoringu Suszy Rolniczej”, Gmina Gorzkowice otrzymała dofinansowanie w wysokości 100.000,00 zł na realizację zadania polegającego na zakupie i montażu automatycznej stacji meteorologicznej wraz z urządzeniem ogródka meteorologicznego.
Nowa stacja meteorologiczna w Gorzkowicach będzie monitorować m.in. temperaturę, wilgotność powietrza, opady, prędkość i kierunek wiatru, nasłonecznienie, a także zwilżenie liści. Celem projektu jest nie tylko wsparcie w walce z suszą, ale również ostrzeganie mieszkańców przed groźnymi zjawiskami pogodowymi. Lokalizacja stacji została wybrana tak, aby uzupełnić istniejącą sieć i wyeliminować „białe plamy” na mapie województwa.
W dniu dzisiejszym umowę podpisał Pan Alojzy Włodarczyk Wójt Gminy Gorzkowice przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy - Pani Rity Ociepa.
Serdecznie dziękujemy Zarządowi Województwa Łódzkiego za przyznane środki. To ważna inwestycja, która będzie służyła całej lokalnej społeczności.
Wpisany przez: K K
















.jpg)
















