
Od 18 maja 2026 r. rusza nabór w pilotażowym programie „Dotacje dla osób fizycznych na wykonanie magazynów energii elektrycznej na terenie województwa łódzkiego na lata 2026–2027”.
Termin składania wniosków: 18.05 – 15.06.2026 r.
Lub do wcześniejszego wyczerpania środków!
Budżet programu: 5 000 000,00 zł
Program wspiera inwestycje w:
- magazyny energii elektrycznej,
- systemy zarządzania energią (HEMS),
- falowniki hybrydowe.
Celem programu jest:
- zwiększenie autokonsumpcji energii z OZE,
- odciążenie i stabilizacja sieci elektroenergetycznej,
- poprawa bezpieczeństwa energetycznego prosumentów,
- ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.
Jeśli posiadasz instalację fotowoltaiczną lub planujesz zwiększyć efektywność wykorzystania energii odnawialnej, to doskonała okazja, aby uzyskać wsparcie finansowe. Warto przygotować dokumenty wcześniej – zainteresowanie może być bardzo duże!
Szczegóły:
https://www.wfosigw.lodz.pl/dotacje-dla-osob-fizycznych.../
Wpisany przez: MS








.jpg)
















