Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
15 sie 2016

Dzień 15 sierpnia każdego roku jest szczególnym dniem dla Wojska Polskiego.
W Polsce tego dnia obchodzimy rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku,  zwanej też Cudem nad Wisłą. Jest to święto upamiętniające jedno z największych zwycięstw oręża polskiego oraz oddające hołd żołnierzom wszystkich rodzajów wojsk. Zachowajmy w tym dniu pamięć o tych, którzy przelewali krew za nas - Polaków i oddawali życie służąc Naszej Ojczyźnie.

Obchody Święta Wojska Polskiego i 96  rocznicy Bitwy Warszawskiej w Gminie Gorzkowice rozpoczęły się w dniu 15 sierpnia 2016 roku od przemarszu pocztów sztandarowych Druhów Strażaków, Kombatantów, młodzieży i nauczycieli ze szkół naszej gminy, a także władz samorządowych i wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk złożył wiązanki kwiatów przy pomniku Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego oraz pod pomnikiem poświęconym Walczącym i Poległym w Obronie Ojczyzny, a następnie wszyscy udali się na uroczystą Sumę odprawioną w intencji Kombatantów i żołnierzy w dniu ich święta, za poległych w obronie Ojczyzny. Obchody uświetniła Gminna Orkiestra Dęta z Gorzkowic oraz Druhowie OSP Gorzkowice.

Wpisany przez: DO

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia