Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
13 mar 2018

13 marca 2018r., w Domu Kultury w Gorzkowicach odbyło się szkolenie dla rolników organizowane przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim pod patronatem Wiceprzewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Posła na Sejm RP Roberta Telusa. Program szkolenia obejmował:

Bieżąca sytuacja w rolnictwie.

Afrykański Pomór Świń (ASF) – zagrożenia wynikające z rozprzestrzeniania się wirusa ASF. Sytuacja w Polsce i Europie.

Zasady wypełniania wniosku o przyznanie płatności za pomocą nowej aplikacji eWniosekPlus oraz planowanie do uruchomienia w 2018 roku programy PROW na lata 2014-2020.

Działania Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Ubezpieczenia społeczne w rolnictwie.

Informacja z wykonania planu odstrzałów dzików w związku z ASF.

Prelegenci szkolenia: Robert Telus – Poseł na Sejm RP, Anna Pietraszko – kierownik ARiMR w Piotrkowie Trybunalskim, Katarzyna Miśkiewicz – kierownik KRUS w Piotrkowie Trybunalskim, Józef Bielas – ODR w Piotrkowie Tryb., Włodzimierz Biedroń – Nadleśnictwo Piotrków zs. w Łęcznie, lek.wet. Eliza Foksowicz i lek.wet. Marta Bolarczyk – Dereń - Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Piotrkowie Tryb.

W szkoleniu udział wzięli: Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk z kierownictwem Gminy Gorzkowice, radni, sołtysi i rolnicy z terenu Gminy Gorzkowice.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia