Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
25 kwi 2018

Dnia 24.04.2018r. uczniowie Patrycja Kotlewska i Jakub Drzazga reprezentowali SP Krzemieniewice w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego „Test your English”, który zorganizowała PSP w Strzelcach Małych. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z arkuszem konkursowym obejmującym zadania z części leksykalno-gramatycznej, czytania ze zrozumieniem oraz reakcji językowych. Na napisanie testu mieli 60 minut.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego, propagowanie idei zdrowej rywalizacji między szkołami, doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji oraz zapewnienie uczniom możliwości sprawdzenia własnych umiejętności. Dodatkową atrakcją spotkania w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Małych była prelekcja wygłoszona przez znakomitych gości. Jednym z nich był Mike Baldwin – native speaker, który pochodzi z Hull w Anglii, a obecnie mieszka i pracuje w Polsce. Drugim gościem była pani Beata, która urodziła się w Polsce, ale od wielu lat mieszka i pracuje na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie z nimi było dla uczestników konkursu okazją do wsłuchania się w mowę osób, którym język angielski towarzyszy od lat, poznania innej kultury, skonfrontowania swoich umiejętności językowych z różnymi odmianami języka angielskiego.

Na wyniki konkursu musimy jeszcze poczekać, ale już dziś serdecznie dziękujemy PSP w Strzelcach za zaproszenie do udziału w turnieju i miłe przyjęcie w siedzibie szkoły.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia