Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
12 cze 2018

Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie w tym roku podjął się organizacji XXVI Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich. Udział w Zlocie zadeklarowało 50 szkół z całej Polski, noszących imię tego wielkiego pisarza, w tym ponad 200 uczestników, uczniów i nauczycieli. Historia organizacji Zlotów jest długa, a pomysłodawcą i patronem tego przedsięwzięcia był ś.p. Antoni Cybulski, wieloletni dyrektor i kustosz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach już po raz czwarty wzięła udział w Zlocie.

Tegoroczny Zlot rozpoczął się w piątek 8 czerwca przemarszem przez miasto i uroczystą galą. Uroczystość uświetniły wystąpienia honorowych gości - m. in. prawnuczka Henryka Sienkiewicza - Anna Dziewanowska i aktorka Ewa Wiśniewska - niezastąpiona Kurcewiczowa z "Ogniem i Mieczem" - a także inscenizacja okolicznościowa w wykonaniu uczniów ZSBiO w Tczewie.

W sobotę 9 czerwca zwiedziliśmy Starówkę Gdańską, a następnie popłynęliśmy statkiem pirackim do Gdyni, gdzie zwiedziliśmy Dar Pomorza i Akwarium. Wieczorem na terenie ZSBiO odbył się piknik, uświetniony występem Zaciężnej Chorągwi Rycerskiej "Apis", czyli Bractwa Rycerskiego z Gniewu. Nastąpiło także, zgodnie z wieloletnią tradycją, uroczyste przekazanie flagi Zlotu przyszłorocznym organizatorom Szkole Podstawowej nr 1w Olecku.

W Tczewie pod opieką p. Tomasza Filipczaka naszą szkołę reprezentowali uczniowie Julia Korzela i Szymon Zaborowski.

Dziękujemy sponsorom Techmet s.c. ul. Przedborska 27 i Liceum Ogólnokształcące oraz Szkoła Policealna ul. Kościelna 26 w Gorzkowicach, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w tym doniosłym wydarzeniu.

 

 

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia