Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
13 cze 2018

Gorzkowice i Wilkoszewice – to dwie miejscowości powiatu piotrkowskiego, w których PKP chce wybudować nowe dworce kolejowe, tzw. dworce systemowe. W sumie w województwie łódzkim spółka zmodernizuje 3 obiekty, w całym kraju 29. PKP ogłosiły właśnie przetarg na budowę nowych stacji kolejowych.

PKP rozwijają koncepcję tzw. innowacyjnych dworców systemowych. – Postępowaniem na terenie woj. łódzkiego objęte zostały 3 dworce: Gorzkowice, Wilkoszewice i Rogów. Planujemy, że roboty budowlane rozpoczną się w II połowie 2019 r. – poinformowała Aleksandra Grzelak z Wydziału Prasowego PKP S.A. – Innowacyjne Dworce Systemowe to autorski projekt PKP S.A., który zakłada budowę nowoczesnych, funkcjonalnych dworców. Będą to kompaktowe, parterowe budynki, które dzięki mniejszej kubaturze będą lepiej dostosowane do aktualnych potrzeb podróżnych i mieszkańców. IDS-y charakteryzują się również rozwiązaniami ekologicznymi, takimi jak np. energooszczędne oświetlenie LED, ogniwa fotowoltaiczne czy odzysk wody deszczowej – dodała Aleksandra Grzelak.

PKP zakładają, że w Gorzkowicach istniejący dworzec przeznaczony będzie do całkowitej rozbiórki, a nowy obiekt stanąć miałby po drugiej stronie torów. W Wilkoszewicach istniejący dworzec przeznaczony jest do częściowej rozbiórki i dobudowany będzie do niego kolejny niewielki obiekt.

Dworce będą miały niewielką wieżę zegarową.

ŹRÓDŁO:https://www.piotrkowski24.pl/nowe-dworce-kolejowe-w-gminie-gorzkowice/

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia