Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
04 paź 2016

30 września 2016 roku Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach po raz piąty wzięła udział w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Szkoła demokracji” czyli wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadzenie wyborów to jedno z najważniejszych działań i pierwszy krok w budowaniu demokratycznego wizerunku szkoły. 

6 września na apelu przekazano uczniom informację o wyborach na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Następnie powołano Pana Tomasz Filipczaka na koordynatora wyborów oraz Komisję Wyborczą w składzie: Ania Dąbrowska, Sylwia Krakowiak i Wiktoria Mikołajczyk. Wszystkim chętnym rozdano listy poparcia, które zostały ocenione pod kątem poprawności 19 września i w ten dzień również wszyscy chętni kandydowaniem spotkali się z Panem Arkadiuszem Krasoniem Dyrektorem Szkoły. Zapoznano ich z terminarzem, regulaminem, zasadami głosowania i procedurą wyborczą. Została przedstawiona karta wyborcza i omówiono sposób głosowania. Na karcie do głosowania nazwiska uczniów zostały umieszczone alfabetycznie. Na wybory należało zabrać legitymację uczniowską aby okazać ją komisji celem wydania karty do głosowania.
29 września Ania, Sylwia i Wiktoria przygotowały urnę, kabiny wyborcze, wydrukowano karty do głosowania, listy klas i protokół wyborów. 30 września w całej Polsce w szkołach, które przystąpiły do projektu zaczęło się głosowanie. 

Komisja sprawdzała legitymacje, podawała listy wyborcze do podpisu i wydawała karty do głosowania Po wydaniu karty, pójściu do kabiny i skreśleniu kandydata, karta była wrzucana do urny. Zainteresowanie jak również zabawa było bardzo duże. Szczególnie uczniowie klas najmłodszych byli bardzo przejęci i dumni, że pierwszy raz mogą uczestniczyć w wyborach i głosować jak dorośli.

W głosowaniu wzięło udział 269 uczniów z klas I - VI czyli 58 %. Głosów ważnych było 259, a nieważnych 10. 
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została wybrana Kamila Fiktus – 125 głosów, następne miejsca zajęli Julia Bąkowicz – 45 głosów i Adam Rzepecki – 36 głosów.
Szczegółowe wyniki są na stronie http://www.wybory.ceo.org.pl

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia