Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
16 wrz 2018

W niedzielę 16 września 2018 roku odbyły się Dożynki Powiatu Piotrkowskiego w Gminie Rozprza. W tym dniu dziękowano rolnikom za pracowity czas spędzony w polu oraz podkreślano, jak duże znaczenie ma ich praca, trud i wysiłek. Dożynki rozpoczęły się Mszą Św. odprawioną w kościele w Rozprzy. Następnie korowód przemaszerował na plac dożynkowy. Starosta powiatu piotrkowskiego - Stanisław Cubała przywitał przybyłych gości. W dalszej kolejności odbyły się uroczystości dożynkowe, podczas których gospodarze imprezy podzielili się z innymi uczestnikami chlebem. W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk, Sekretarz Gminy Iwona Kadir, Przewodniczący Rady Gminy Gorzkowice Jan Woźniak, radni i sołtysi. Stoisko dożynkowe z naszej gminy przygotowało Stowarzyszenie „Szczepanowice”. Do konkursu na najpiękniejszy mini wieniec dożynkowy przystąpiły trzy organizacje: Stowarzyszenie „Razem dla Gorzkowic”, Stowarzyszenie „Szczepanowice” i KGW „Szczukocice”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali Gminę Gorzkowice w tegorocznych dożynkach powiatowych.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia