Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
16 wrz 2018

W niedzielne słoneczne popołudnie, 16 września 2018 roku w parku przy Szkole Podstawowej w Gościnnej odbył się piknik rekreacyjno - sportowy – projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach grantów sołeckich. Celem projektu było wsparcie i promocja inicjatyw społeczności lokalnej, zaspokajanie potrzeb społecznych i kulturalnych, integracja społeczności wiejskiej oraz kultywowanie tradycji lokalnych. Oficjalnego otwarcia dokonały Panie Sołtys Gościnnej i Wilkoszewic – Iwona Malec i Mieczysława Świstak, które powitały przybyłych gości:

-Wójta Gminy Gorzkowice – pana Alojzego Włodarczyka, który również jako gospodarz gminy powitał wszystkich przybyłych na uroczystość,

-Radnego Rady Gminy Gorzkowice –Pana Stefana Woźniaka,

-Proboszcza Parafii Rozprza- Księdza Wiesława Płomińskiego,

-Inspektora Referatu Finansowego Urzędu Gminy w Gorzkowicach – Panią Annę Kluczyńską – Kowalczyk,

-Radę sołecką Gościnnej i Wilkoszewic,

-Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gościnnej – Panią Emilię Sobczyk,

-Mieszkańców Gościnnej, Wilkoszewic, Jadwinowa i okolic, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów a także wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy przyczynili się do organizacji i uatrakcyjnienia pikniku.

Odczytany został również list gratulacyjny od przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego – Pana Marka Mazura.

Po części oficjalnej na scenie wystąpili:

- przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca w Gorzkowicach – Katarzyna Wiernicka i Mateusz Rutka,

-Zuzanna Wiernicka z zespołu Rytm,

-uczniowie Szkoły Podstawowej w Gościnnej,

-absolwenci Szkoły Podstawowej w Gościnnej,

-Pani Martyna Krasoń.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy zespołowe i rywalizacje sportowe, a także rodzinne karaoke. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

W międzyczasie można było odwiedzić kawiarenkę z pysznym ciastem upieczonym przez mieszkańców. Była oczywiście kiełbaska i kaszanka, popcorn, wata cukrowa i pyszne lody.

Dodatkową atrakcją zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych były przejażdżki konno i podziwianie okolicy z lotu ptaka.

Dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej z Gorzkowic oraz animatorom „Bajka” nasi „milusińscy” uczestniczyli w warsztatach plastycznych, modelowaniu zwierzątek z balonów, zabawach muzycznych, zabawach z chustą animacyjną, dużymi bańkami mydlanymi oraz szaleństwach na dmuchanym zamku i trampolinach. Zainteresowaniem cieszyło się malowanie buziek. Dodatkową atrakcją była fotobudka – każdy uczestnik pikniku mógł zrobić sobie pamiątkowe, zabawne zdjęcia.

Podczas pikniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moja mała Ojczyzna”. Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na piękno najbliższego otoczenia. Prace wykonane przez uczniów miejscowej szkoły stanowiły wystawę podczas pikniku. Nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Gorzkowice – Pan Alojzy Włodarczyk.

I miejsce – Kamila Olczyk- kl. 2 ex aequo Marlena Olczyk – kl. 6

II miejsce – Oliwia Lasek – kl. 2 ex aequo Miłosz Jaros – kl. 4

III miejsce – Aleksandra Lasek.

Przyznano również wyróżnienia dla Pauliny Szadkowskiej, Mikołaja Kopcika, Mikołaja Błońskiego, Dawida Stachańskiego.

Oprawę muzyczną festynu zapewnił dj Silver, czyli Pan Sylwester Jeż. Dzięki niemu wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki.

Możliwość przeżycia niepowtarzalnych chwil w rodzinnej atmosferze i na wspólnej zabawie nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie władzy samorządowej, pracowników Urzędu Gminy w Gorzkowicach, mieszkańców, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Podziękowania należy również złożyć Radnemu Rady Gminy Gorzkowice – Panu Stefanowi Woźniakowi za wsparcie finansowe pikniku.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji pikniku.

Tekst: SP Gościnna

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia