Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
10 paź 2018

9 października br. w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach p. K. Helik, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi, przeprowadziła warsztaty dla uczniów zatytułowane „Twórcy niepodległości”.
Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, by przypomnieć biografie osób, którym zawdzięczamy własne państwo, oraz którym udało się podnieść kraj ze zniszczeń I wojny światowej i stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego  cywilizacyjnego.

Podczas zajęć wykorzystana została nowa gra edukacyjna OBEN IPN w Łodzi - „Twórcy niepodległości”, w której gracze – wychodząc od mechaniki klasycznych zabaw typu memory – przypominają sobie biografie wojskowych, polityków, ale również ludzi kultury i nauki, którym zawdzięczamy własne państwo. Gra może być wykorzystana zwłaszcza na lekcjach powtórzeniowych. Ważnym dodatkiem do gry jest mapa Rzeczypospolitej oraz oś czasu.
Na zakończenie zajęć p. K. Helik przekazała do wykorzystania na lekcjach historii bezpłatne zestawy pomocy dydaktycznych stworzonych przez IPN.
Zajęcia zorganizowała p. K. Jureńczyk.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia