Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
11 paź 2018

W Szkole Podstawowej w Gorzkowicach duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku odwiedziła nas policjantka z Komisariatu Policji w Gorzkowicach sierżant sztabowy Karolina Banaszczyk. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 1-3.

Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do i ze szkoły szkoły”. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podkreślała ich ważną rolę. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważą pożar czy wypadek. Policjantka przypomniała numery alarmowe, zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówiła sposoby unikania ich.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, Zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny „ Jestem widoczny – jestem bezpieczny”.
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia