Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
06 gru 2018

,,Kiedy święta się zbliżają,

to Mikołaj w wielkim tronie 

w stosie listów od dzieciaków 

aż po głowę cały tonie"

Tak śpiewały dzieci w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.
Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Dzieci przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa w ramach wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa , dlatego w tym roku jury oprócz przyznanych pierwszych trzech miejsc, przyznało aż  40 wyróżnień.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. Dzieci 5 letnie z gr.  „Stokrotki ” i Motylki” specjalnie na tę okazję przygotowały montaż słowno - muzyczny, w czasie którego Mikołaj wysłuchał wielu pięknych wierszy i piosenek .Po zakończonym występie i krótkiej wymianie zdań, w czasie której nasze przedszkolaki obiecały, że będą  zachowywać się  grzecznie w domu i w przedszkolu, Święty Mikołaj spotkał się z każdą grupą, by osobiście wręczyć dzieciom podarunki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Niektóre dzieci  pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj ,w każdej grupie wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i po czym musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w innych przedszkolach.

Wpisany przez: DO

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia