Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
16 maj 2019

Kilka dni temu uczniowie klasy pierwszej SP Krzemieniewice wraz z wychowawcą odwiedzili bibliotekę szkolną. Nie była to ich pierwsza wizyta w miejscu, w którym królują książki. Tym razem spotkanie miało charakter oficjalny, bowiem uczniowie zostali pasowani na czytelników. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie:

My, uczniowie pierwszej klasy,

uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać,

krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek, i rad książek

będziemy słuchać z uwagą.

Obowiązki czytelnika

traktować z wielką powagą!

Przyrzekamy!


 

Wcześniej uczniowie wysłuchali wierszyka zawierającego skargi książki. Na jego podstawie wspólnie ustalono, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania. Pani bibliotekarka zapoznała pierwszaków z księgozbiorem bibliotecznym, regulaminem biblioteki oraz zasadami zachowania w tym miejscu. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały reguły wypożyczania książek.
Uczniowie z zainteresowaniem wszystkiemu się przysłuchiwali, a następnie oglądali bogato ilustrowane książeczki, opowiadali o swoich ulubionych bohaterach literackich i domowych biblioteczkach.

Na zakończenie spotkania wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenia książek.

Pierwszakom życzymy miłej lektury! Do zobaczenia w bibliotece szkolnej!


 


 


 


 


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia