Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
21 cze 2019

17 czerwca sześciolatki uczestniczyły w wycieczce do ogrodu zoologicznego ZOO SAFARI w Borysewie.
Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Podczas zwiedzania dzieci przeżyły niesamowitą przygodę napotykając wiele gatunków zwierząt z różnych kontynentów: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, małpy, krokodyla syjamskiego, warana papuaskiego, tapira, serwale, białe wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy siatkowane, kangury, lemury, białe wilki. Dzieci skorzystały również z niepowtarzalnej okazji i zobaczyły jak wygląda karmienie foki szarej. Następnie odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci dowiedziały się jak obchodzić się z szynszylem i jeżem pigmejskim. Na terenie ogrodu zoologicznego w figlarni dzieci bawiły się na zjeżdżalniach i w suchym basenie z kulkami.
Udana pogoda, piękna aranżacja przestrzenie, niezapomniane atrakcje i bliskość natury sprawiły, że Safari w Borysewie na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia