Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
17 lis 2016

 

 15 listopada 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gościnnej udali się do Teatru Arlekin w Łodzi. Tam obejrzeli spektakl „Konik Garbusek”. Jest to klasyczna baśń, w której prawda i szczerość biorą górę nad zawiścią, matactwem i głupotą. I jak w klasycznej baśni podstawowym konfliktem jest dobro, które zwycięża zło. Fabuła tej opowieści, przepełniona cudownymi zdarzeniami, osadzona jest w baśniowym świecie dawnej Rosji.

Kolejnym etapem wyjazdu była Wystawa Klocków LEGO w Sukcesji. Wśród 100 rożnych makiet uczniowie zobaczyli m.in: największego na świecie Titanica wykonanego z klocków Lego, figurę Roberta Lewandowskiego w skali 1:1, w stroju reprezentacji Polski, imponującą kolekcję Star Wars. Wśród najmłodszych dużym zainteresowaniem cieszyło się m.in. ogromne miasteczko City , lunapark z interaktywnymi karuzelami, kolejki z pociągami uruchamianymi za pomocą przycisków. Spośród wielu makiet edukacyjnych można było obejrzeć  serię robotów z Lego, budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, bohaterów filmów i bajek oraz wiele innych makiet .

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia