Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
09 wrz 2019

W sobotę 7 września  2019 roku w całej Polsce odbyło się kolejne już Narodowe Czytanie.  Jest to akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, „Lalki” Bolesława Prusa i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza . W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, a następnie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.  Podczas  ósmej już edycji Narodowego Czytania słuchaliśmy wybranych polskich nowel.

W tym roku uczniowie oraz nauczyciele SP Krzemieniewice aktywnie włączyli się do wspólnego Narodowego Czytania.  Piątkowe zajęcia rozpoczęły się inaczej niż zwykle – mianowicie od przeczytania fragmentu wybranej noweli. Uczniowie poszczególnych klas zostali zapoznani z:  „Dymem” Marii Konopnickiej, „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej, „Katarynką” Bolesława  Prusa oraz „Sachemem” Henryka Sienkiewicza. Zainteresowani uczniowie kontynuowali czytanie nowel polskich w bibliotece szkolnej oraz podczas zajęć świetlicowych. Dopełnieniem akcji wspólnego czytania było przygotowanie gazetki oraz wystawy książek.  

Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości narodowej.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia