Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
09 wrz 2019

W piątek 6 września najaktywniejsi czytelnicy Biblioteki Publicznej w Gorzkowicach spotkali się, by uczestniczyć w Narodowym Czytaniu, akcji publicznego czytania największych dzieł literatury polskiej zainicjowanej w 2012r. przez Prezydenta RP. Pierwszą czytaną lekturą był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Lekturami tegorocznej edycji były Nowele polskie autorstwa Marii  Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego.

W naszej bibliotece nowelę Bolesława Prusa „Katarynka” czytała Pani Elżbieta Stępień  autorka wierszy, książek,  opowiadań dla dzieci i dorosłych. Po przeczytaniu noweli pisarka opowiadała o swojej twórczości , o powieści dla kobiet „Ta kobieta”.  -To książka o miłości. Tej pierwszej, tej dojrzałej, ale bolesnej i trudnej, która zmienia nasze spojrzenie na życie, ale też o takiej, która uskrzydla, pomaga odnaleźć siebie, swoją godność” - mówi autorka.

W piątkowy wieczór najaktywniejsi czytelnicy oraz  ci, którzy włączyli się w zainicjowaną przez Bibliotekę  w Gorzkowicach grę Czytelnicze Bingo zostali nagrodzeni upominkami. Dla wszystkich uczestników Narodowego Czytania przygotowany był słodki poczęstunek.


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia