Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
21 paź 2019

Że pomaganie jest fajne i że daje wiele satysfakcji, wiemy doskonale my, Dorośli. Jak nauczyć młodych ludzi empatii, otwartego umysłu i serca na potrzeby innych? Przykładem, zachętą do działania, pomocą, wsparciem. Uczniowie, którzy spędzają w naszej świetlicy często kilka godzin, mają szansę korzystać z doświadczenia nas, nauczycieli, z naszej pomocy, ale przede wszystkim mogą otworzyć serca na potrzeby innych, a szczególnie dzieci. Dlatego też nasza świetlica chętnie przyłącza się do różnorodnych akcji charytatywnych oferując pomoc i wsparcie. W tym roku wybrane zostały dwie akcje, w których weźmiemy udział.

Pierwsza to zbiórka używanych i nowych kredek ołówkowych i świecowych. Kredki zostaną posegregowane i odpowiednio przekazane. Te w dobrym stanie od razu pojadą do dzieci przebywających w szpitalach, uczących się w szkołach przyszpitalnych. Te w gorszym stanie zostaną przerobione na biżuterię, a dochód z jej sprzedaży wesprze akcje charytatywne „Dobra wróżka” oraz „Niewidzialny Mikołaj”. Kredki świecowe będą przetapiane przez wolontariuszy na nowe w bajkowych kształtach. Wszystkie kredki będą wykorzystane ponownie.

Takie drugie życie kredek pomoże choć w niewielkim stopniu umilić życie małych pacjentów, którzy niejednokrotnie są przykuci do szpitalnych łóżek i nie mogą korzystać z uroków dzieciństwa.

Kredki można dostarczyć do świetlicy szkolnej lub do Pani Małgorzaty Sadura, która wspólnie z nauczycielami świetlicy prowadzi akcję. W szkole już zawisły plakaty informacyjne na temat akcji i czekamy na odzew.

Wszelkie dokładne informacje na temat zbiórki kredek można znaleźć na stronie firmy wspomagającej pomysłodawczynię zbiórki Panią Ewę Zielińską pod adresem http://www.scanner.com.pl/chill-out/1667-akcja-kolorowe-kredki-nabrala-tempa

Drugą akcją jest systematyczne tworzenie kartek urodzinowych oraz świątecznych dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Akcja nosi nazwę „Wylosuj Anioła” W każdym miesiącu nasi uczniowie będą tworzyć własnoręcznie kartki urodzinowe, które trafią do dzieci chorych onkologicznie i przebywających na oddziałach szpitalnych. Przed świętami zwiększymy tempo pracy, aby kartek przygotować jak najwięcej. I będziemy małymi aniołami!!!!

Polecamy lekturę artykułu na temat akcji pod adresem

https://www.zwrotnikraka.pl/akcja-wylosuj-aniola-wyslij-kartke-chorego-dziecka/

Mamy nadzieję, że nasze akcje będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie okażą się otwarci na pomoc dla dzieci w trudnej sytuacji, okażą im empatię, zrozumienie. A przy okazji pomagania, nauczą się, że ta pomoc nic nie kosztuje, ale daje ogromną satysfakcję.

Zapraszamy również do udziału w naszych akcjach nie tylko rodziców naszych uczniów, ale wszystkich tych, którym nie obce jest dobro dzieci i wzajemna pomoc w trudnych sytuacjach.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia