Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
07 lis 2019

Każdy człowiek lubi powracać  do dzieciństwa, w którym nieodłącznym elementem są bajki zarówno te czytane, jak i oglądane. Bohaterowie bajek bawią, uczą, przekazują prawdy życiowe, są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń,  dają  wzór do naśladowania, pomagają rozróżniać dobro od zło ….

Dlatego 5 listopada to ważny dzień w kalendarzu,  zarówno dla małych, jak i dużych. W tym dniu bowiem przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. 

W obchody dzisiejszego święta bardzo aktywnie włączyli się uczniowie SP Krzemieniewice , którzy mieli za zadanie przebrać się za swoją ulubioną postać bajkową. Dzieci jak zwykle nie zawiodły i na szkolnym korytarzu pojawiło się mnóstwo przepięknych postaci w bajkowym korowodzie…

Świętowanie  rozpoczęło się od odśpiewania piosenki pt. „Witajcie w naszej bajce”. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych postaciach, prezentując przebrania. Następnie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, kolorowali  ilustracje  oraz słuchali fragmentów najbardziej znanych bajek. Czytanie utworów odbywało się jeszcze w następnych dniach, gdyż Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Dzisiejsze święto sprawiło uczniom  wiele radości.

Wydarzenie zostało zrealizowane we współpracy z filią biblioteki publicznej w ramach realizacji przez szkołę  programu pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia