Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
08 lis 2019

11 listopada jest to data, która tkwi w sercach Polaków od wielu pokoleń. Jest wyrazem pamięci o trudnych i ciężkich czasach naszej Ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest trwała, wtedy jeśli tego nie pielęgnujemy.

Sławię mój wielki dom ojczysty,

Gdzie dosyć chleba jest dla wszystkich,

Gdzie twarz człowieka jest pogodna,

A przyszłość dziś zależy od nas.

8 listopada w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W imieniu Wójta Gminy Gorzkowice p. Alojzego Włodarczyka i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach p. Arkadiusza Krasonia na uroczystość zostali zaproszeni:

- Przewodnicząca Rady Gminy Gorzkowice p. Aneta Karbowiak z radnymi,

- Przewodnicząca Rady Rodziców,

- Młodzieżowa Rada Gminy,

- Radni Powiatu Piotrkowskiego,

- Kierownicy Referatów Gminy Gorzkowice

- Dyrektorzy Szkół, Administracji Placówek Oświatowych i Przedszkola Samorządowego,

- Prezes Ochotniczych Straży Pożarnych,

- Kierownicy Ośrodka Pomocy Społecznych w Gorzkowicach,

- Prezesi Kół Stowarzyszeń i Sołtysi z terenu Gminy Gorzkowice,

- nauczyciele i uczniowie

Akademia pozwoliła przypomnieć lata niewoli Polski , począwszy od dnia kiedy kraj jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapach Europy, poprzez dzieje narodu Polskiego w okresie zaborów oraz walki o wyzwolenie. Cześć artystyczna wprowadziła zgromadzonych gości w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Przekazane treści m.in. w sposób liryczny przeplatane patriotycznymi pieśniami zobrazowały sytuacje polityczną przeszłości naszego kraju.

Dzięki zaangażowaniu uczniów klas siódmych i zespołowi wokalnemu utrwalona została ważna lekcja historii, która jest i będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie .

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były wychowawczynie:

p. Renata Kluczyńska – Musiał, p. Dorota Rawicka, p. Jolanta Bednarska oraz p. Renata Ziemba,

p. Renata Turniak i p. Barbara Kozłowska.

Wpisany przez: K K

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia