Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
21 lis 2019

Jest to bardzo ważna sprawa,

by znać wszystkie swoje prawa.

Gdy je poznasz i zrozumiesz,

będziesz mógł powiedzieć – NIE.

I poprosić o ratunek,

gdy ktoś chciałby skrzywdzić cię.

W związku z 30. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przedszkolaki z grupy „Pszczółki” przygotowały przedstawienie o prawach dziecka. Scena przedszkolna zamieniła się w dwór Króla Maciusia Pierwszego – bohatera powieści Janusza Korczaka. Zaproszeni goście króla Maciusia mówili o prawach dzieci. Bajkowa atmosfera przedstawienia pomogła najmłodszym w zrozumieniu swoich praw i obowiązków oraz respektowaniu praw innych.
W przedszkolu, gdzie prawa dziecka są priorytetem, dba się szczególnie o ich przestrzeganie, a także wyposażanie dzieci w odpowiednią wiedzę i umiejętności, związane z tymi prawami. Niejednokrotnie w przedszkolu dziecko zdobywa pierwsze informacje dotyczące swych praw, uczy się poszanowania praw innych i radzenia sobie w sytuacjach naruszania praw własnych.  Należy pamiętać, że im wcześniej dziecko styka się z wyższymi wartościami takimi, jak: sprawiedliwość, tolerancja, poszanowanie godności i wolności innych, tym łatwiej i szybciej zdobędzie umiejętności społeczno - moralne.


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia