Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
02 gru 2019

Andrzejki to święto znane od wieków i mające długą tradycję. Dawniej w andrzejkowy wieczór panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż, wróżyły. Zwyczaj wróżenia pozostał, dawne wróżby odeszły w niepamięć, a na ich miejsce pojawiły się nowe. Andrzejki są ostatnim momentem na zabawę, tuż przed adwentem.

Popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb, pełnym magii, że tego dnia przyszłość otwiera swe tajemnice. 28 listopada 2019 roku był dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gościnnej dniem szczególnym, pełnym atrakcji i zabawy. W tym bowiem dniu dzieci uczestniczyły w wielu wróżbach i zabawach. Andrzejki były wspaniałą okazją do dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów. Wróżby pozwoliły dzieciom oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń. Andrzejkowa magia przeplatana była wesołymi tańcami.

 

 

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia