Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
09 gru 2019

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.

Dla Asi ma piłkę, dla Bartka - sanki
i figurówki dla Zuzanki.
Kasi książeczkę da z obrazkami
i lalkę Barbie z ubrankami.

Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki,
Bliźniaczkom z Płocka da dwa szaliczki.
a dla Jędrusia z Zakopanego
ma narty i piękne klocki lego.

A kiedy rozda już prezenty,

Wraca do nieba uśmiechnięty”.

Wizyta Świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Na pewno niejeden przedszkolak zastanawiał się nad tym, czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola? Mikołajki  w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przedszkolaki  przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne na, których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością

Radość dzieci była ogromna, kiedy w dniu 6 grudnia 2019r. do drzwi Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach zapukał długo oczekiwany gość. Lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy.

 Dzieci z gr. „Stokrotki ” na tę okazję przygotowały przedstawienie. Mikołaj wysłuchał wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie dla niego. Mógł podziwiać nie tylko talenty aktorskie przedszkolaków, ale również taneczne.  Nie zapomniał o prezentach oraz słodkościach dla każdego dziecka, spotkał się z każdą grupą, by osobiście wręczyć dzieciom podarunki i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że postarają się zachowywać grzecznie zarówno w przedszkolu jak i w domu.

Sympatyczny pan w czerwonym stroju nie zapomniał też o pracownikach przedszkola. Pomimo tego, że wizyta Mikołaja dobiegła końca, na twarzach wszystkich długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.

 

Wpisany przez: DO

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia