Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
12 lut 2020

W ramach projektu „Krok dalej – rozwój edukacji cyfrowej w Gminie Gorzkowice” na terenie Szkoły Podstawowej w Krzemieniewicach prowadzone są zajęcia korekcyjno – kompensacyjne.

Zajęcia takie to całokształt oddziaływań dydaktyczno- wychowawczych, mających na celu rozwijanie mocnych stron ucznia, a zarazem, wspierających jego słabe strony. Podczas zajęć stymuluje się ogólny rozwój dziecka, rozwija się funkcje motoryczne, sprawność manualną, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, percepcję wzrokową, słuchową, kinestetyczną.

Ponadto na zajęciach  poznajemy preferowany styl uczenia się i dominacji półkuli mózgowej i wykorzystujemy tę wiedzę w praktyce.

Dzięki projektowi szkoła pozyskała wspaniałe środki dydaktyczne, które zachęcają ucznia do aktywności  i pracy nad  pokonywaniem własnych trudności.

Na zajęciach panuje serdeczna i przyjazna atmosfera, która ma wyzwolić w dziecku zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i sprzyjać aktywnemu uczestnictwu w zajęciach.

 

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia