Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
10 kwi 2020

Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk i Przewodnicząca Rady Gminy Aneta Karbowiak apelują o noszenie masek w miejscach publicznych:

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców gminy Gorzkowice z apelem o noszenie maseczek ochronnych. Wiele osób przechodzi koronawirusa bezobjawowo, dlatego trudno ocenić kto z nas jest jego nosicielem. Proszę nie wychodźcie z domów bez maseczki ochronnej. Dotyczy to wszystkich mieszkańców, którzy będą poruszać się w miejscach publicznych w drodze do pracy, domu, apteki czy na zakupy.  Chroń siebie, nie narażaj innych!

Zdaniem lekarzy, należy zakładać maseczki, ponieważ mogą one w dużym stopniu ochronić nie tylko tego, kto ją nosi, ale także innych przed zarażeniem wirusem. Należy jednak pamiętać o właściwym postępowaniu z maseczką, przede wszystkim nie wolno dotykać przedniej powierzchni maski, jak również żadnej innej osłony twarzy. Maseczki jednorazowe po ostrożnym zdjęciu wyrzucamy do zamykanego kosza lub foliowego worka, natomiast te wielokrotnego użycia wkładamy bezpośrednio do pralki i pierzemy w temperaturze  min. 60º C, a po wypraniu prasujemy. Nadal trzeba też pamiętać o podstawowych zasadach higieny – dokładnym myciu rąk i niedotykaniu twarzy.

Materiał filmowy: NTL Radomsko
 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia