Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
21 maj 2020

W związku z występowaniem koronawirusa SARS-Cov-2 musimy korzystać ze środków ochrony: rękawiczek czy maseczek, także jednorazowych. Niestety, dbanie o zdrowie nie zawsze idzie w parze z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego. Coraz częściej wiele osób wyrzuca zużyte rękawiczki na chodnik przy sklepach lub do przydrożnych rowów. Tak robić nie wolno! Są one potencjalnym źródłem zakażenia koronawirusem, a roznoszone przez wiatr mogą zakazić wiele osób na znacznym obszarze.

Pamiętaj: zużyte rękawiczki  i jednorazowe maseczki należy wyrzucać do kosza.

Wójt Gminy apeluje, by nie rozrzucać zużytych maseczek ochronnych czy jednorazowych rękawiczek na trawnikach, chodnikach czy po przydrożnych rowach. Jeżeli nie jesteśmy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, to wrzucajmy zużyte materiały do gminnych koszy, żeby nie stwarzać realnego zagrożenia.

W domu wszystkie tego typu odpady powinniśmy wyrzucać do koszy lub czarnych worków przeznaczonych na odpady zmieszane.

Prosimy o zachowywanie porządku i nie zwiększajmy zagrożenia zakażenia koronawirusem nam samym, innym oraz służbom porządkowym.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia