Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
06 lip 2020

W poniedziałek 6 lipca 2020 r. w miejscowości Romanówka (gm. Rozprza) odbyło się uroczyste rozdanie Grantów Sołeckich województwa łódzkiego. Wręczenia grantów dokonał Poseł na Sejm RP Antoni Macierewicz oraz wicemarszałek województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba.

Celem konkursu jest wspieranie i promowanie wartościowych inicjatyw o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym, integrujących i aktywizujących społeczność lokalną, podnoszenie jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców wsi oraz wzmacnianie ich więzi z miejscem zamieszkania.

Pieniądze będą przeznaczone najczęściej na remont lub wyposażenie świetlic wiejskich lub zagospodarowania miejsc, które służyć będą integracji.

W tegorocznej edycji konkursu wsparcie na realizację projektów z terenu gminy Gorzkowice otrzymały sołectwa:

- Cieszanowice na wymianę stolarki drzwiowej w Domu Ludowym w Cieszanowicach

- Szczukocice na zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Szczukocicach

- Wilkoszewice na piknik integrujący społeczność lokalną.

W spotkaniu uczestniczył zastępca wójta gminy Gorzkowice Pan Karol Strojecki oraz sołtysi sołectw, którym przyznano dofinansowanie.


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia