Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
16 paź 2020

W 2020 roku przypada 100. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. Bitwę Warszawską – nazywaną Cudem nad Wisłą – stoczono w dniach 13–25 sierpnia 1920 r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zadecydowała ona o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią.

Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzemieniewicach można oglądać wystawę przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie pt. „Wojna z bolszewikami, Bitwa Warszawska 1920 r.”

Zostały również przeprowadzone zajęcia z uczniami poruszające i przypominające powyższe zagadnienia. Zachęcamy również do zapoznania się z wyjątkowym materiałem umieszczonym na specjalnej stronie przygotowanej na tą okoliczność (100-lecia Bitwy Warszawskiej):

https://bitwa1920.gov.pl/pl

Zgromadzono tam wyjątkowe zdjęcia, materiały filmowe i relacje świadków tych wydarzeń. Całość jest opisana w ciekawej i przystępnej formie.

Wpisany przez: K K

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia