Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
03 gru 2020

Miło nam poinformować, iż Fundacja ING Dzieciom podarowała naszej Bibliotece dwie piękne książki biblioterapeutyczne: „Lucjan. Lew, jakiego nie było” oraz „Kosmita”. Biblioteka zwróciła się do Fundacji z prośbą o przekazanie książek na potrzeby czytelnicze. Nasza prośba nie pozostała bez odpowiedzi i otrzymaliśmy bezpłatnie te wartościowe pozycje.

Lucjan. Lew, jakiego nie było” to książka dla dzieci chorych na choroby onkologiczne. Kosmita” to książka, której bezpośrednimi odbiorcami są rodziny dzieci autystycznych.

Historia bohaterów ma pomóc w zaakceptowaniu trudnych okoliczności i poszukiwaniu wsparcia w specjalistycznej terapii. Głównym celem programu było upowszechnianie biblioterapii, czyli terapii z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanych tekstów lub książek. Autorką książek jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel.

Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom za podarowane książki. Po opracowaniu i wpisaniu do księgozbioru publikacje dostępne będą dla naszych czytelników.

Wpisany przez: K K

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia