Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
11 sty 2021

Komunikat  - obowiązkowe odśnieżanie chodników oraz zalegającego śniegu z dachu

W związku z trwającym okresem zimowym oraz prognozowanymi opadami śniegu przypominamy  wszystkim właścicielom, użytkownikom i zarządcom nieruchomości o ustawowym obowiązku odśnieżania chodników przylegających do nieruchomości  oraz usuwanie sopli i zalegającego śniegu z dachów. Dotyczy to nie tylko budynków mieszkalnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny.   Właściciele zobowiązani są ponadto do składowania śniegu na skraju chodnika tak, by nie powodował utrudnień zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym.

Zabrania się wyrzucania śniegu i lodu na ulicę.

W przypadku niewywiązywania się z powyższych obowiązków przez właściciela, zarządcę lub administratora nieruchomości upoważnione do tego służby mają możliwość nałożenia kary na osobę winną zaniedbań.

Pamiętajmy, że dbałość o czystość i porządek na terenie Gminy Gorzkowice jest nie tylko obowiązkiem jej władz, ale również mieszkańców. Dlatego apelujemy do Państwa o należyte wykonywanie ustawowego obowiązku. Miejmy swój udział w utrzymaniu czystości i porządku w naszej Gminie. Dbanie   o otaczające nas środowisko będzie   z korzyścią dla nas wszystkich, a nasze najbliższe otoczenie będzie naszą wizytówką.

Pismo w tej sprawie znajduje się tutaj

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia