Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
30 kwi 2021

Planowanie prac przy budowie tunelu pod linią PKP w Gorzkowicach

Na sesji w dniu 26 kwietnia 2021r. Radni Gminy Gorzkowice podjęli uchwałę o udzieleniu powiatowi piotrkowskiemu pomocy finansowej w celu zlecenia opracowania koncepcji przebudowy dróg powiatowych 3915E i 1513 E ( ulica Przedborska, ulica Warszawska) w miejscowości Gorzkowice w zakresie budowy tunelu pod linią PKP.

W ciągu miesiąca powstanie wstępny projekt przebudowy przejazdu i skrzyżowania dróg oraz zagospodarowania terenów przyległych, obejmujące swym zakresem również skrzyżowanie ul. Rynek z ulicą Kościelną.

Przeprowadzone zostaną badania geologiczne z uwagi na bliskie sąsiedztwo rzeki i zbiornika wodnego, co może wypływać na nośność gruntów objętych opracowaniem. Jeżeli wstępna analiza uwarunkowań gruntowych i infrastrukturalnych wykaże, że realizacja inwestycji jest możliwa przy zachowaniu funkcjonalności istniejących zjazdów, parkingów czy istniejącego skrzyżowania, przedsięwzięcie zostanie przyjęte do realizacji przez Gminę Gorzkowice, Powiat Piotrkowski i PKP.

Po długich staraniach Posła na Sejm RP Grzegorza Lorka, Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka i Wójta Gminy Gorzkowice Alojzego Włodarczyka pojawiła się możliwość rozwiązania kwestii przejazdu kolejowego i wyeliminowania istniejących uciążliwości.

Każdy, komu choć raz zdarzyło się ten przejazd pokonywać wie, jak bardzo taki tunel jest potrzebny. Wójt Gminy Gorzkowice dziękuje za każdy rodzaj wsparcia oraz podejmowane działania na rzecz  poprawy jakości życia w naszej gminie.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia