Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
19 gru 2016

W Szkole Podstawowej w Gorzkowicach już po raz kolejny był realizowany program edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa najmłodszych uczniów „Klub Bezpiecznego Puchatka”. 
Wraz z początkiem września Pierwszoklasiści rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Pierwszy rok w szkole jest bardzo ważny, zarówno dla nich, jak i dla rodziców. Przed Pierwszoklasistami wiele nowych wyzwań i zadań do realizacji. Jest to dobry czas, by porozmawiać z pociechami na temat bezpieczeństwa, nauczyć jak  unikać zagrożeń i radzić sobie w trudnych sytuacjach. 
„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program edukacyjny, który uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w domu,  w szkole oraz w czasie odpoczynku. Dodatkowo, kolejny już raz został on rozbudowany o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. 
Program przygotowywany jest przez firmę Maspex – właściciela marki Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Nauczycielami. 
Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. 

12 grudnia uczniowie rozwiązywali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który sprawdził wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa. Wierzymy, że tak utrwalone wiadomości zapewnią radosny i bezpieczny czas nauki i zabawy.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia