Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
04 cze 2021

lodzkie na plus budzet obywatelski

1 czerwca 2021 r. Klub Rowerowy – Tandem przystąpił do realizacji zadania pt. „Architekci przestrzeni – ekologiczne warsztaty dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego”, finansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2021 rok. Umowę w imieniu Stowarzyszenia podpisali: Małgorzata Gadecka, prezes zarządu i Jan Krakowiak, wiceprezes zarządu.

„Architekci przestrzeni – ekologiczne warsztaty dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego” to projekt wielopokoleniowy, łączący ekologię ze sztuką, którego celem jest rozszerzenie świadomości ekologicznej, przestrzennej, wizualnej i kulturalnej oraz pogłębienie wiadomości z zakresu ekologii i ochrony środowiska wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu piotrkowskiego. Zadanie będzie realizowane od 1 czerwca 2021r. do 31 października 2021r. i obejmuje V bloków tematycznych.  

I Blok - organizacja warsztatów dla dorosłych z zakresu projektowania ogrodów, doboru ekologicznych roślin i przygotowania aranżacji przestrzennych z wykorzystaniem surowców ekologicznych, a także warsztatów dla dzieci „Moje miejsce w ogrodzie”.

II blok „Zioła w ogrodzie i na talerzu” - warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których uczestnicy będą się uczyć jak zagospodarować małą przestrzeń (ściana, taras) do ekologicznej uprawy ziół, poznają ich walory smakowe i lecznicze. 

III blok „Tajemnice drzew”- warsztaty dla dzieci mówiące o rodzajach, roli i mądrości drzew.                

IV blok „Światło i dźwięk” – happening.

V blok „Piknik Ekologiczny”- zestaw widowiskowych i wartościowych warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowanych w formie miasteczka ekologicznego.                                                                  

Każdy z pięciu bloków zostanie zrealizowany w trzech gminach powiatu piotrkowskiego: Gorzkowice, Rozprza i Łęki Szlacheckie.                        

Na realizację zadania Stowarzyszenie Klub Rowerowy – Tandem otrzymało dofinansowanie w kwocie 36.800,00 zł.

@Budzet Obywatelski Województwa Łódzkiego ŁÓDZKIE NA PLUS na 2021 rok

https://bo.lodzkie.pl/

https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiLodzkie

 

logotypy

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia