Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
11 cze 2021

Kwiaty w Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach

Walory dekoracyjne roślin ozdobnych to przede wszystkim ich wygląd a także zapach. Wygląd może przejawiać się jako piękne, wielokolorowe kwiaty, a także jako liście o wymyślnych kształtach.

Rośliny mają dobry wpływ na człowieka. Osoby , które mają kontakt z  kwiatami stają się znacznie łagodniejsze i bardziej przyjazne . Ma na to wpływ głównie kolor zielony, który działa uspokajająco. Patrząc na rośliny jesteśmy bardziej odprężeni i odczuwamy mniej stresów. Kwiaty to symbol harmonii i spokoju. Kluczowe znaczenia ma również tlen uwalniający się z roślin. Wraz z nim do powietrza przedostają się również inne związki chemiczne, które mają wpływ na usprawnienie pracy i nauki. Kolejną kwestią jest pochłanianie przez rośliny szkodliwych substancji zawartych w powietrzu. Dzięki filtracji     i zwiększonej liczbie cząsteczek tlenu możemy czuć się lepiej, a co za tym idzie pracować wydajniej i myśleć kreatywniej.

W tym tygodniu nasze przedszkole zostało obdarowane sadzonkami aksamitek i petunii, które zostały zasadzone w skrzyniach i stały się ozdobą budynku przedszkola. Mamy nadzieję , że będą nie tylko pięknie rosły i kwitły , ale także cieszyć  oczy nas wszystkich : dzieci i dorosłych.

Dziękujemy Pani Joannie Śmigielskiej i firmie „Malinowy autobus” za piękne kwiaty.

Wpisany przez: DO

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia