Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
13 wrz 2021

ROWEREM PRZEZ REGION – relacja z realizacji zadania

 

12 września  2021r.  liczna grupa rowerzystów wzięła udział w rajdzie rowerowym, zorganizowanym przez Klub Rowerowy – Tandem w ramach zadania pt. „ROWEREM PRZEZ REGION” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego. Celem zadania było wzbogacenie oferty uprawiania aktywnej i rekreacyjnej turystyki rowerowej przez mieszkańców województwa łódzkiego przy wykorzystaniu regionalnych zasobów przyrodniczych i historycznych. Na Gorzkowickim Kopcu z  uczestnikami rajdu spotkał się pan Alojzy Włodarczyk – Wójt Gminy Gorzkowice. Trasa przejazdu przebiegała  wzdłuż Zbiornika Cieszanowice, który jest wymieniany przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego jako jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów rekreacyjnych Województwa Łódzkiego, następnie uczestnicy wydarzenia odwiedzili zespół dworski w Trzepnicy, Kościół Parafialny w Lubieniu oraz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Życia w Rozprzy. W Rozprzy uczestnicy zadania mieli przyjemność odwiedzić Muzeum Ziemi Rozprzańskiej oraz spotkać się twórcą muzeum panem Robertem Kabzińskim. Bardzo serdecznie dziękujemy też  Kołu Gospodyń Wiejskich w Tomawie oraz pani Marii Simkowskiej – autorce publikacji „Tomawa i okolice. Nasza mała ojczyzna” za gościnność, otwarcie i okazaną życzliwość.

Zadanie zostało zrealizowane w partnerstwie z Biblioteką Publiczną i Domem Kultury Gminy Gorzkowice oraz Gminą Gorzkowice.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia