Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
14 wrz 2021

NOWOCZESNA BIBLIOTEKA - SP GORZKOWICE

Komputeryzacja to jeden z ważniejszych etapów przekształcania biblioteki szkolnej w nowoczesne centrum informacji.     

W bibliotece Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicz w Gorzkowicach dwa lata temu rozpoczęto pracę nad elektronicznym opracowaniem księgozbioru. Pandemia COVID-19 nieco spowolniła ten proces, ale go nie zatrzymała. Do inwentarza elektronicznego udało się wprowadzić ponad dziesięć tysięcy woluminów.   

Ten rok szkolny jest przełomowy, ponieważ rozpoczynamy działalność w skomputeryzowanej bibliotece, a użytkownicy biblioteki otrzymają elektroniczne karty biblioteczne.    

Dzięki komputeryzacji zbiorów wypożyczanie i wyszukiwanie informacji będzie szybsze, uczniowie uzyskają możliwość zdalnego wyszukiwania i rezerwowania książek. W radosnym wydarzeniu przekazania elektronicznych kart bibliotecznych czytelnikom wzięły udział - Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Ościk i Wicedyrektor Szkoły Pani Małgorzata Sadura, które w obecności wychowawców klas i bibliotekarzy wręczyły karty biblioteczne uczniom. Pani Dyrektor wskazywała dzieciom korzyści płynące z czytania i zachęcała do odwiedzania biblioteki szkolnej.        

W najbliższych dniach elektroniczne karty biblioteczne otrzymają wszyscy użytkownicy biblioteki.       

Zapraszamy do wypożyczania książek i życzymy czytelnikom, aby dzięki książkom dowiedzieli się nowych rzeczy, poznali inspirujące historie i osoby, umieli spojrzeć na innych ludzi lub sytuacje z różnych punktów widzenia.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia