Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
13 paź 2021

Dzień warzyw i owoców w Samorządowym Klubie Dziecięcym w Gorzkowicach

Wszyscy wiemy, że warzywa i owoce są zdrowe i powinniśmy spożywać je jak najczęściej. Podając dzieciom warzywa i owoce każdego dnia, troszczymy się o ich zdrowie także w przyszłości. Ważne jest ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Dlatego w naszym Klubiku realizujemy cykl zajęć, których celem jest uświadomienie dzieci, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie. Chcemy przekonać je, że spożywanie warzyw i owoców nie musi być nudne, a posiłki przygotowane w oparciu o owoce i warzywa mogą być różnorodne i bardzo smaczne.
Dzieci miały okazję do poznania warzyw i owoców. Dowiedziały się, że warzywa w postaci surowej są najzdrowsze, mają najwięcej witamin. Witaminy są niezbędne do ich prawidłowego rozwoju, zachowania zdrowia i energii do zabawy, odpowiadają za ich odporność, która jesienią jest najbardziej zagrożona. Wiadomo, iż najkorzystniejszą formą przyswojenia wiedzy jest angażowanie dzieci w edukacyjną zabawę i działania praktyczne.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia