Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
13 paź 2021

Ślubowania uczniów klas 1 oraz Dnia Edukacji Narodowej - SP Krzemieniewice

Dzień 13 października 2021r. na długo zostanie w pamięci całej naszej społeczności Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzemieniewicach. Tego dnia wychowankowie klasy I oficjalnie powiększyli grono uczniów szkoły, przystępując do uroczystego ślubowania. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Gorzkowice P. Alojzy Włodarczyk, Dyrektor Szkoły P. Elżbieta Włodarczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców P. Monika Orzińska, emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Na początek pierwszoklasiści przedstawili część artystyczną pt. „Witajcie w naszej szkole”. Pod czujnym okiem Pana Kleksa i jego asystenta, w których wcielili się uczniowie starszych klas, dzieci zaprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyły w ciągu pierwszych tygodni nauki w szkole. Sprawdzian wypadł znakomicie! Pierwszoklasiści wykazali się talentami recytatorskimi, wokalnymi, tanecznymi… Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor pasowała je na uczniów szkoły. Od zaproszonych gości nowi uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów. Nie zabrakło także upominków z okazji tego ważnego wydarzenia. Otuchy i wsparcia przez cały czas dodawała swoim wychowankom wychowawczyni p. Marzena Kococik.

Jako że uroczystość ślubowania odbyła się w przededniu Dnia Edukacji Narodowej, nie zabrakło życzeń oraz występu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie klasy III i IV przygotowali skecz pt. „Dzień z życia ucznia”, w którym przedstawili z jakimi trudnościami muszą się borykać na co dzień na różnych przedmiotach. Humorystyczne scenki wywołały wiele radości wśród zgromadzonej publiczności, a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dzisiejsze wydarzenie było prawdziwym świętem szkoły dla wszystkich, którzy ją tworzą, kochają i dla których jest ona drugim domem.


 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia