Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
20 paź 2021

Badania profilaktyczne w gminie

Rak to nie wyrok. Wykryty odpowiednio wcześnie jest uleczalny. Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne wykrywające nowotwór piersi. Jest bezbolesne, trwa zaledwie kilkanaście minut, a wykonywane regularnie może uratować życie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Od kilku lat, systematycznie na terenie gminy Gorzkowice organizowane są badania mammograficzne. W ramach programów profilaktycznych Panie mogą wykonać je bezpłatnie bez konieczności udawania się do miasta i oczekiwania w długich kolejkach. Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

We wtorek 19 października  z mammografii skorzystało prawie 60 pań.

Przypominamy, że z bezpłatnego badania cytologicznego na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata.

Profilaktyka to podstawa. Warto pamiętać, że wykonując cytologię i mammografię  kobiety dbają o siebie i swoje zdrowie, a zatem zachęcamy  mieszkanki Gminy Gorzkowice  do bezpłatnych badań.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia