Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
11 maj 2022

PROJEKT KROKUS w SP Krzemieniewice

Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. W ramach Projektu Krokus uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedzają lekcje i zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczestnicy dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

Szkoła Podstawowa w Krzemieniewicach również podjęła to wyzwanie.  Jesienią zasadziliśmy cebulki krokusów i z niecierpliwością czekaliśmy na pierwsze wiosenne pąki zwiastujące wiosnę i radość! Mamy to…

Projekt Krokus jest niestandardową lekcją historii, w czasie której uczniowie zapoznają się z w/w tematyką, a także poruszają kwestie dotyczące nietolerancji, dyskryminacji i wykluczenia.

Te kwiaty symbolizują nadzieję, że już nigdy nie dojdzie do tak tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w latach 1939-1945.
 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia