Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
12 maj 2022

Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty - SP Krzemieniewice

W dniu 12 maja 2022r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Krzemieniewicach przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.  Na sprawdzianie uczniowie zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

Aby rozwiązywanie testów nie było dla dzieci źródłem stresu, uczniowie przed przystąpieniem do zadań obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem. Dzięki temu byli bardziej rozluźnieni i skoncentrowani.

Na zakończenie dnia, po zmaganiu się z zadaniami, wysłuchali tekstu bajki pt. „O tym, jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów”. Dało to możliwość porozmawiania zarówno o przygodach bohaterów bajki, jak i o przeżyciach samych dzieci w odniesieniu do ich doświadczeń wyniesionych ze sprawdzianu.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty był w życiu uczniów pierwszym tak poważnym sprawdzianem podsumowującym ich  pierwszy etap edukacji.

 

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia