Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
16 maj 2022

Rowerami od Przedborza do Sulejowa na wojewódzki piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny

W niedziele 15 maja br., 50 rowerzystów wzięło udział w I Wojewódzkim Rajdzie Rowerowym. Cykliści wyruszyli z Przedborza i pokonali ponad 40-kilometrowy odcinek szlaku rowerowego „Nad Pilicę”. Metą rajdu było Podklasztorze w Sulejowie, gdzie od popołudnia trwał piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny zorganizowany przez samorząd województwa łódzkiego.

Uczestnikami rajdu były dwie zorganizowane grupy rowerowe: Tandem z Gorzkowic oraz cykliści z PTTK w Przedborzu. Razem z nimi urokliwą trasę pokonali Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego oraz Sylwester Bednarek, halowy mistrz Europy w skoku wzwyż z 2017 roku.

Uczestnicy rajdu – rekreacyjnym tempem - pokonali ponad 40 kilometrów szlakiem „Nad Pilicę” zatrzymując się w Bąkowej Górze, Majkowicach, przy „małpim moście” na Trzech Morgach i w Kurnędzu.  Cała trasa, która liczy 195 kilometrów, prowadzi z Sulejowa przez Przedbórz, Maluszyn, Witów i Czarnocin aż pod Łódź. Podczas I Wojewódzkiego Rajdu Rowerowego Sulejów był jednak ostatnim przystankiem, bo tu odbył się Piknik Województwa Łódzkiego z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia