Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
21 cze 2022

Platynowy Jubileusz Królowej Elżbiety II - SP Krzemieniewice

W pierwszych dniach czerwca w Wielkiej Brytanii miało miejsce nie lada wydarzenie – po raz pierwszy w historii tego kraju monarcha obchodził Platynowy Jubileusz panowania. Królowa Elżbieta II, bo o niej mowa, włada krajem nieprzerwanie już od 70 lat! Z tej okazji odbyły się czterodniowe obchody rocznicy objęcia tronu, podczas których m.in. zorganizowano uroczystą paradę, podniebny pokaz samolotów, mszę dziękczynną i wiele innych wydarzeń w celu uczczenia wyjątkowego jubileuszu.
Również w Szkole Podstawowej w Krzemieniewicach włączyliśmy się w obchody tej ważnej rocznicy. Uczniowie klas I-III przystąpili do konkursu plastycznego, w którym ich zadaniem było wykonanie portretu monarchini. Prace dzieci trafiły na gazetkę okolicznościową poświęconą Jej Wysokości Królowej Elżbiecie II. Starsi uczniowie z klas IV-VIII zmierzyli się natomiast z testem wiedzy, który składał się z różnego typu pytań i miał na celu sprawdzenie, co dzieci wiedzą o władczyni Wielkiej Brytanii. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat Elżbiety II i tylko niewielkie różnice punktowe zdecydowały o wynikach quizu.
Laureatów obu konkursów poznamy podczas najbliższego apelu szkolnego.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia