Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
24 cze 2022

Pożegnanie klas ósmych

Dzień 23 czerwca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach to czas, w którym uroczyście świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Bohaterami tego dnia byli uczniowie klas ósmych.

W asyście młodszych kolegów, przybyłych rodziców i zaproszonych gości w osobach: Sekretarza Gminy Gorzkowice Iwony Kadir, Dyrektora Administracji Placówek Oświatowych w Gorzkowicach Daniela Słowika i przedstawiciela Rady Rodziców Urszuli Tarnowskiej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byliśmy świadkami doniosłej uroczystości przekazania sztandaru szkoły z rąk ósmej klasy młodszym rocznikom i ślubowania absolwentów.

Pani Iwona Kadir w imieniu Wójta Gminy Gorzkowice Alojzego Włodarczyka i swoim własnym złożyła serdeczne gratulacje ósmoklasistom z okazji ukończenia szkoły podstawowej. Wszystkim uczniom życzyła dużo zdrowia, wytrwałości i osiągania wymarzonych celów oraz wiary w siebie i swoje możliwości.

Pani Dyrektor Magdalena Ościk skierowała wiele ciepłych słów do uczniów życząc im, aby czas spędzony w szkole na zawsze pozostał w ich sercach. Podziękowała za zapał, otwartość, szczerość i za te chwile, które będą trwać długo w naszej pamięci. Podkreśliła też, że mury szkoły są zawsze miejscem przyjaznym absolwentom i pamiętającym o swoich Wychowankach. Wyróżnionym uczniom wraz z Zastępcą Dyrektora Małgorzatą Sadurą wręczyła nagrody książkowe za naukę, konkursy, pracę w Samorządzie Uczniowskim i organizacjach szkolnych. Wszyscy uczniowie klas ósmych otrzymali pamiątkowe tarcze z logo naszej szkoły.

W sympatyczny sposób naszych absolwentów pożegnały klasy siódme obdarowując ich  miłymi upominkami i kierując do nich wiele ciepłych i wzruszających słów.

Pięknym akcentem była część artystyczna przygotowana przez ósmoklasistów, którzy w ten sposób podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud i wysiłek włożony w wychowanie młodzieży.

Przy miłej oprawie muzycznej były to chwile nostalgii, zadumy i refleksji nad tym co było.

Uczniom życzymy by zdobyta wiedza i doświadczenie pozytywnie wpływały na ich dalsze życie i by nie rezygnowali z realizacji  marzeń i planów. 

Wpisany przez: DO

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia