Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
02 sie 2022

Program Moje Ciepło już wystartował!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (dalej: WFOŚiGW) ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” dla gmin z terenu województwa łódzkiego.

Program priorytetowy „Ciepłe Mieszkanie” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Wsparciem objęte będą przedsięwzięcia polegające na wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawie efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Dofinansowanie z programu Ciepłe Mieszkanie będzie można otrzymać  m.in. na:

    wymianę okien i drzwi,

    nowe źródło ciepła (pompa ciepła, kondensacyjny kocioł gazowy, kocioł na pellet),

    wykonanie instalacji c.o. i c.w.u.

    wentylację mechaniczną,

    dokumentację projektową.

Wysokość dopłaty na termomodernizację mieszkania będzie zależeć od poziomu dochodów. Ciepłe Mieszkanie wstępnie przewiduje trzy poziomy dofinansowania:

    podstawowe dofinansowanie ma wynieść do 30% kosztów inwestycji (ale nie więcej niż 15 tys. zł),

    dla osób o niższych dochodach – do 60% (do 25 tys. zł),

    dla najuboższych – do 90% (do 37,5 tys. zł).

 

WAŻNE !!!

Rozpoczęcie przedsięwzięcia przez mieszkańców rozumiane jako poniesienie pierwszego kosztu kwalifikowanego (data wystawienia pierwszej faktury lub równoważnego dokumentu księgowego) może nastąpić nie wcześniej niż data zawarcia umowy o dofinansowanie z Gminą.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

https://www.wfosigw.lodz.pl/aktualnosci/890-uwaga-ruszyl-nabor-wnioskow-program-cieple-mieszkanie

Więcej informacji pod numerem telefonu 44 6818-006 wew. 27.

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia