Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
30 wrz 2022

dzieci czytają

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie na głos dziecku służy pogłębianiu więzi między nim, a czytającym, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia i wypracowywania wartości moralnych, pomaga we wzbogacaniu języka i rozbudza w dziecku zaciekawienie otaczającym go światem. Głośne czytanie ma także wpływ na kształtowanie nawyku czytania i uważnego słuchania, wzbogaca słownictwo. Ma również działanie terapeutyczne i relaksujące.
W związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania i rokiem autorki bajek i wierszy dla dzieci – Marii Konopnickiej w naszym Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach wszystkie dzieci miały okazję wysłuchać wierszy czytanych przez Panią Jesień, w której postać wcieliła się pani dyrektor naszej placówki.
Do akcji głośnego czytania włączyli się również Rodzice naszych przedszkolaków: z grupy „Słoneczka” mama Tosi, z grupy „Żabki” mama Izy, z grupy „Motylki” mama Marysi i z grupy „Pszczółki” mama Klaudii.
Wszystkie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanych utworów. Święto to na pewno warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy dorosły poświęci na głośne czytanie  dziecku choćby 30 min, będzie to duży sukces. 

Wpisany przez: AB

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia