Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herbGmina
Gorzkowice
23 sty 2023

Akcja krwiodawstwa

W sobotę 21 stycznia w budynku Domu Kultury Gorzkowice odbyła się akcja specjalna krwiodawstwa organizowana przez klub HDK - PCK Gorzkowice i Consolis Polska odział w Gorzkowicach. Organizatorzy pierwotnie zaplanowali ją dla naszej ciężko chorej mieszkanki. W związku z dramatycznym rozwojem sytuacji sobotni pobór przekierowali dla osób chorych na nowotwory. Nasi mieszkańcy nie zawiedli i odpowiedzieli na apel organizatorów. Ostatecznie do oddania krwi zarejestrowało się 35 osób. Przy 23 osobach, które finalnie oddały krew udało się zebrać ponad 10 litrów życiodajnego płynu co jest bezcennym darem. Wśród przybyłych na akcję znalazło się wiele osób, które pierwszy raz w życiu zdecydowało się oddać krew, albo robiło to po wieloletniej przerwie. 
Dziękujemy mieszkańcom, pracownikom gorzkowickiego Consolisu, pracownikom i Dyrekcji Gminnego Domu Kultury oraz Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. 
Wszystkich, którym w sobotę nie udało się oddać krwi lub po prostu nie mogli przybyć zapraszamy w tym samym miejscu na koniec lutego na kolejną naszą akcję oddawania krwi.
Oskar Kuliński
Klub HDK - PCK Gorzkowice

Wpisany przez: MS

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia