Kalendarz
Harmonagrm
Galerie
Kontakt Konatkt
herb
Gmina
Gorzkowice
Logo tłumacza migowego
02 kwi2024

stop aktom wandalizmu

Szanowni Państwo, w ostatnim czasie z niepokojem obserwujemy zjawisko notorycznego zaśmiecania, kradzieży i wandalizmu na terenie naszej gminy.

Najbardziej widoczne jest to w miejscach użyteczności publicznej, w szczególności na gorzkowickim Rynku, Kopcu, chodnikach, przydrożnych rowach, lasach oraz innych uczęszczanych miejscach, gdzie można znaleźć rozrzucone puszki, szkło, opakowania foliowe itp. Ogromnie niepokojące jest niszczenie mienia gminnego, w szczególności uszkodzone czy zamalowane znaki drogowe, zniszczone przystanki, połamane ławki...

Niepokoi nas fakt, że miejsca już posprzątane wymagają ponownego porządkowania. Mając na względzie estetyczny wygląd otoczenia, czyste środowisko, jak również zdrowie i bezpieczeństwo nas samych, zwracamy się z prośbą o nie wyrzucanie odpadów w miejsca, które nie są do tego przeznaczone.

Prosimy by zwracali Państwo uwagę na wyrzucane z okien przejeżdżających samochodów śmieci, czy tworzenie się dzikich wysypisk. Zaśmiecanie i akty wandalizmu jest karane wysokim mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie ! Tego typu akty zaśmiecania lub wandalizmu należy niezwłocznie zgłaszać do Urzędu Gminy lub bezpośrednio na policję.

Zachęcamy także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mogą Państwo zaznaczyć zaobserwowane, niepokojące zjawiska.
Wszystkim natomiast, którzy dbają o porządek wokół swoich posesji oraz pielęgnującym swoje najbliższe otoczenie bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że są w naszej gminie ludzie, którzy dbają i cenią naszą małą ojczyznę oraz chcą aby z każdym dniem była ona coraz piękniejsza.

To, jak wygląda teren naszej gminy po pierwsze świadczy o naszej kulturze, ale ma także wpływ na stan środowiska naturalnego i nasze zdrowie. Nie bójmy się zwracać uwagi osobom, które śmiecą i zgłaszać takie przypadki do odpowiednich służb. Tylko wspólnie podjęte działania pomogą nam rozwiązać ten problem.

Kradzieże i wandalizm marnotrawią nakłady finansowe naszej gminy i ciężką pracę ludzi !

Dbajmy wszyscy razem o ład i porządek w naszej Gminie! Nie zaśmiecajmy naszego wspólnego dobra!

Poniżej przedstawiamy Państwu pismo, jakie przekazaliśmy do Komisariatu Policji w Gorzkowicach.

pismo policja

Wpisany przez: K K

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia